Jaki leasing wybrać w Wołominie?

Leasing Wołomin – leasing „od ręki” z doradcą leasingowym Łukaszem Kiełkiem!

Doradca leasingowy Łukasz Kiełek zaprasza firmy i instytucje z Wołomina do współpracy. Kompleksowa obsługa, najlepsze rozwiązania leasingowe oraz reprezentowanie interesów klienta zamiast leasingodawcy, zapewnione! Z ekspertem Łukaszem Kiełkiem weźmiesz opłacalny leasing „od ręki”. Sprawdź sam!

Umowa leasingowa w Wołominie – czego może dotyczyć?

Umowy leasingowe dotyczyć mogą dzisiaj niemalże wszystkich ruchomości oraz wybranych nieruchomości, które można zaliczyć do środków trwałych w przedsiębiorstwie. Lista jest zatem długa, a nie brak na niej samochodów osobowych i dostawczych, pojazdów ciężarowych i specjalistycznych, linii produkcyjnych, technologii medycznych, łodzi, oprogramowania komputerowego, mebli hotelowych czy niekiedy samych lokali użytkowych.

Leasing operacyjny czy leasing finansowy: najważniejsze różnice

Różnic między leasingiem operacyjnym a finansowym jest sporo, dlatego przed wyborem odpowiedniego rozwiązania warto skonsultować się z doradcą leasingowym w Wołominie: ekspertem Łukaszem Kiełkiem. Doświadczony specjalista indywidualnie omówi Twoje potrzeby i pomoże w wyborze właściwego rozwiązania. Jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje leasingów dla firm, są to leasing operacyjny i leasing finansowy. Czym się one różnią od siebie?

  • Podatek VAT: W leasingu finansowych opłacony w całości wraz z pierwszą ratą leasingową. W leasingu operacyjny wliczany jest do rat leasingowych.
  • Możliwość wykupu: W leasingu finansowym po spłaceniu ostatniej raty przedmiot staje się własnością leasingobiorcy. W leasingu operacyjnym wykup jest opcjonalny i zależy od okresu wykupu i stawki amortyzacji.
  • Amortyzacja: W leasingu finansowym po stronie leasingobiorcy. W leasingu operacyjnym po stronie leasingodawcy.
  • Koszty uzyskania przychodu: W leasingu finansowym mowa o odpisach amortyzacyjnych i części odsetkowej rat. W leasingu operacyjnym jest to wkład własny i rata leasingowa.
  • Czas trwania umowy: W leasingu finansowym zwykle minimum 6 miesięcy. W leasingu operacyjnym dłuższy niż 40% czasu amortyzacji przedmiotu.

Leasing samochodu w Wołominie i jego wykup

Obecnie przepisy podatkowe powodują, że wykup samochodu na koniec leasingu (o ile umowa leasingowa na to pozwala), jest opłacalny głównie w ramach tzw. wykupu na firmę. Nie oznacza to jednak tego, że nie istnieją „furtki” dla osób zainteresowanych wykupem prywatnym. W takim przypadku można skorzystać z opcji przekazania przedmiotu osobie bliskiej w ramach darowizny. Jak działa takie rozwiązanie? O tym opowie Ci podczas konsultacji Twój doradca leasingowy w Wołominie, czyli ekspert Łukasz Kiełek. Pamiętaj jednak o tym, że rozwiązanie wykupu prywatnego możliwe jest tylko dla płatników PIT. Firma płacąca podatek dochodowy CIT może skorzystać tylko z opcji wykupu na firmę.

Łukasz Kiełek – Twój doradca leasingowy w Wołominie!