Jaki leasing wybrać w Grójcu?

Leasing Grójec – leasing „od ręki” z doradcą leasingowym Łukaszem Kiełkiem!

Leasing to doskonała forma finansowania w przedsiębiorstwie, dzięki której można optymalizować podatki oraz liczyć na szybszy rozwój firmy! Wiele spółek czy instytucji nie mogłoby sprawnie działać oraz konkurować z innymi podmiotami na rynku właśnie bez leasingu. Czym on zatem jest, jakie są jego rodzaje i dlaczego przy podpisywaniu umowy leasingowej warto korzystać z pomocy niezależnych doradców leasingowych? Tego dowiesz się z tego wpisu!

Na co można wziąć leasing w Grójcu?

Chcesz wziąć leasing w Grójcu na swoją firmę, jednoosobową działalność gospodarczą lub instytucję? Jeśli tak, takie rozwiązanie dostępne jest przy chęci sfinansowania różnych środków trwałych: ruchomości i nieruchomości niezbędnych przy prowadzeniu określonej działalności. Mogą to być pojazdy, wyposażenie biurowe, technologia przemysłowa, oprogramowanie, a nawet lokale użytkowe, w tym hale magazynowe i gospodarcze.

Różnice między leasingiem operacyjnym i finansowym

Różnić między leasingiem operacyjnym a finansowym jest naprawdę dużo. By wybrać dla swojej firmy najkorzystniejszą opcję, warto zatem korzystać z profesjonalnego i wnikliwego doradztwa certyfikowanych ekspertów. W Grójcu działa doradca leasingowy Łukasz Kiełek, który ma doświadczenie w obsłudze małych, średnich oraz dużych firm. Na jakie różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym szczególnie tacy specjaliści zwracają uwagę?

  • W leasingu finansowych podatek VAT opłacony jest w całości wraz z pierwszą ratą leasingową. W leasingu operacyjnym  wliczany jest on do rat leasingowych.
  • Możliwość wykupu w leasingu finansowym istnieje po spłaceniu ostatniej raty. To wtedy przedmiot staje się własnością leasingobiorcy. Inaczej jest w przypadku leasingu operacyjnego, w ramach którego wykup jest opcjonalny. Zależy od okresu wykupu i stawki amortyzacji.
  • W leasingu finansowym amortyzacja zawsze stoi po stronie leasingobiorcy. W leasingu operacyjnym tę kwestię reguluje leasingodawca.
  • W leasingu finansowym koszty uzyskania przychodu dotyczą odpisów amortyzacyjnych i części odsetkowej rat. W leasingu operacyjnym jest to przede wszystkim wkład własny i rata leasingowa.
  • Czas trwania umowy w leasingu finansowym zwykle trwa minimum 6 miesięcy. W leasingu operacyjnym okres ten jest dłuższy niż 40% czasu amortyzacji przedmiotu.

W czym pomoże Ci niezależny ekspert leasingowy Łukasz Kiełek?

Zanim dowiesz się, w czym pomoże Ci doradca leasingowy Łukasz Kiełek, warto rozróżnić niezależnych ekspertów leasingowych od pośredników agencyjnych. Ich praca jest podobna, ale cel bywa całkowicie odmienny. Niezależny ekspert leasingowy – jest nim Łukasz Kiełek – zawsze reprezentuje interesy klienta, czyli przyszłego leasingobiorcy. Pośrednik agencyjny działa zaś głównie na korzyść agencji leasingowej, z którą współpracuje. Doradza klientom, ale w pewnym zakresie „handluje” produktami leasingowymi danej marki.

Jeśli liczysz zatem na bardziej wnikliwe rozpatrzenie swojej sprawy i indywidualne podejście, które przyniesie Ci wiele korzyści, wybieraj zawsze niezależnych specjalistów od leasingów! Zapewniają oni obsługę od A do Z. Łukasz Kiełek zapozna się z Twoją sytuacją finansową, zaproponuje najlepsze rozwiązania i przygotuje umowę leasingową na miarę potrzeb oraz możliwości. Później liczyć możesz na wsparcie przy podpisaniu dokumentu i realizacji wszystkich zapisanych w nim punktów. Doradca leasingowy w Grójcu Łukasz Kiełek pomoże Ci w wykupie środka trwałego, polubownym rozstrzygnięciu sporu z leasingodawcą czy w renegocjowaniu warunków umowy!

Łukasz Kiełek – Twój doradca leasingowy w Grójcu!