Leasing Marki: Jaki wybrać leasing?

Każdy przedsiębiorca powinien przemyśleć opcję leasingu. Może on okazać się kluczowym elementem strategii finansowej firmy oraz sposobem na szybki jej rozwój. Pamiętać jednak należy o tym, aby leasing wybierać rozważnie, najlepiej pod czujnym okiem doradcy leasingowego w Markach. Dzięki takiemu specjaliście poznasz fundamentalne różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym. Dowiesz się także, co może być przedmiotem leasingu.

Co może być przedmiotem umów leasingowych w Markach?

Przepisy jasno wskazują, że przedmiotem leasingu mogą być zarówno rzeczy ruchome, jak i nieruchomości. Warunkiem jest jednak to, aby służyły one celom zarobkowym firmy. Muszą jednocześnie stanowić dobro o charakterze inwestycyjnym. Oznacza to, że takie przedmioty można zaliczyć do środków trwałych w rachunkowości przedsiębiorstw. Kiedy można skorzystać z takiego rozwiązania? Twoja działalność gospodarcza działająca w Markach może użyć leasingu m.in. na:

 • meble i wyposażenie biurowe, w tym drukarki, telefony, komputery i niezbędne oprogramowanie;
 • sprzęt medyczny, sprzęt wymagany w branży beauty, sprzęt fitness;
 • samochody, auta dostawcze, koparki, ciągniki siodłowe, wózki widłowe;
 • lokale usługowe, w tym hale magazynowe;
 • technologie przemysłowe, od maszyn począwszy, na całych liniach produkcyjnych kończąc;
 • osprzęt inwentarski i inne niezbędne technologie stosowane na roli.

Przedmiotem leasingu nie może jednak być usługa lub też nieruchomości przeznaczenia prywatnego. Tym samym osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nie może leasingować domu jednorodzinnego czy mieszkania.

Leasing Marki. Jakiego doradcę leasingowego wybrać?

Wybierając doradcę leasingowego, należy przede wszystkim zwracać uwagę na jego doświadczenie, zakres usług, a także to, z jakimi agencjami leasingowymi współpracuje. Warto stawiać na ekspertów niezależnych, którzy działają na rzecz klientów. Współpraca z nimi jest znacznie korzystniejsza niż korzystanie ze wsparcia pośredników reprezentujących leasingodawców. Doradcą leasingowym w Markach jest Łukasz Kiełek – opcje skrojone na miarę potrzeb, transparentność każdego procesu i wysoki standard obsługi, gwarantowane!

Leasing operacyjny czy finansowy?

Różnic między leasingiem finansowym a operacyjnym jest sporo. Jeśli nie masz w tym zakresie wiedzy, koniecznie skonsultuj się z doradcą leasingowym w Markach. Dowiesz się od niego, że w leasingu operacyjnym zyskujesz możliwość rozliczania wszystkich rat, opłaty wstępnej i wykupu, jak również dodatkowych czynności, które znajdą się na fakturze jako koszty uzyskania przychodu. Ponadto taka opcja pozwala na rozliczenie wszystkich kosztów eksploatacyjnych oraz na odliczanie podatku VAT. Co zaś z leasingiem finansowym?

Leasing finansowy łączy w sobie elementy leasingu operacyjnego oraz kredytu. Właścicielem przedmiotu jest leasingodawca, ale odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingobiorca. Kosztem uzyskania przychodu są jedynie odsetki, zgodnie z ustalonym harmonogramem spłat.

Co oferuje doradca leasingowy w Markach?

Doradca leasingowy wspiera firmy w uzyskaniu finansowania na prowadzenie działalności. Do jego zadań zaliczyć można między innymi:

 • dobór oferty leasingowej do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta;
 • negocjowanie warunków leasingu w imieniu klienta;
 • przygotowanie niezbędnej dokumentacji;
 • sprawdzenie możliwości finansowych klienta;
 • wypełnienie i złożenie odpowiedniego wniosku leasingowego;
 • podpisanie umowy z klientem, a następnie dostarczenie podpisanej umowy do danej firmy leasingowej.

Ponadto dobry doradca leasingowy w Markach zapewni szerokie wsparcie po podpisaniu umowy. Liczyć można m.in. na wsparcie przy renegocjowaniu warunków umowy czy na regulowanie między stronami (leasingodawcą a leasingobiorcą) wszelkich sporów. Szeroką opieką otacza swoich klientów ekspert leasingowy z wieloletnim doświadczeniem – Łukasz Kiełek!

Doradca leasingowy Łukasz Kiełek – leasing Marki bez tajemnic!