Czy leasing bez BIK jest możliwy?

Oferty firm leasingowych są dzisiaj bardzo rozbudowane – leasingodawcy elastycznie podchodzą do swoich klientów, gwarantując liczne udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z leasingu bez BIK, a także bez weryfikowania informacji w KRD. Jak wygląda to w praktyce? Sprawdź podstawowe informacje, a o szczegóły pytaj doświadczonych doradców leasingowych –  skorzystaj ze wsparcia niezależnego eksperta od leasingu Łukasza Kiełka. 

Informacje o potencjalnym leasingobiorcy 

Firmy leasingowe podobnie jak banki czy inne instytucje udzielające pożyczek w większości weryfikują potencjalnego leasingobiorcę pod kątem wydolności finansowej – sprawdzają one zatem to, czy dany podmiot ma możliwość regularnej spłaty rat za leasing. Gdzie leasingodawcy szukają takich informacji? 

Prócz danych, które dostarczyć musi sam leasingobiorca, firma leasingowa z pewnością sprawdzi historię klienta w BIK, KRD oraz BIG. Mowa o trzech popularnych bazach: 

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem danych, które dotyczą historii kredytowej wszystkich klientów banków. 
  • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) – w bazie tej gromadzone są informacje dotyczące zobowiązań kredytowych osób prywatnych oraz firm. Należy podkreślić, że BIK zbiera dane zarówno o regularnym uiszczaniu rat, jak i o wszelkich opóźnieniach w spłatach. 
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD) – jest to przede wszystkim spis podmiotów gospodarczych, które zalegają z płatnościami wobec innych firm. 

Czy leasing bez BIK, leasing bez KRD, a także leasing bez BIG jest możliwy? Oczywiście, że tak – dowiedz się, co to oznacza! 

Leasing bez BIK – co to oznacza? 

Leasing bez BIK czy KRD nie oznacza tego, że firma leasingowa rezygnuje ze sprawdzenia potencjalnego leasingobiorcy w bazach BIK, KRD oraz BIG. O czym zatem mowa? Przede wszystkim o specjalnych ofertach firm leasingowych, które są w stanie udzielić leasingu klientom, którzy znaleźli się w BIK, KRD czy BIG z negatywnymi opiniami dotyczącymi spłaty rat. Ponadto niektórzy leasingodawcy nie zamykają swoich drzwi przed firmami, które widnieją w bazach dłużników. Pamiętać jednak trzeba o tym, że w takich przypadkach zaproponowane mogą być niestandardowe formy zabezpieczenia umowy leasingowej. Z jaką propozycją może wyjść leasingodawca oferujący leasing bez BIK? 

Firmy leasingowe starają się zabezpieczyć każdą spłatę. W przypadku leasingu bez BIG spotykać można się między innymi z formą zabezpieczania na majątek prywatny. Dodać trzeba, że wiele ofert jest kierowanych do podmiotów z negatywnymi opiniami KRD, BIG i BIK, ale są one mniej korzystne od standardowych propozycji – liczyć trzeba się np. z wyższymi ratami, dłuższym okresem spłat czy wysoką wpłatą własną (nawet 30%). 

Oczywiście wszystko zależy od firmy leasingowej i jej wewnętrznej polityki. Na rynku spotkać można nawet leasingodawców oferujących szybkie finansowanie zakupów. Coraz popularniejszymi ofertami są: 

  • leasing dla podmiotów i osób z zajęciami komorniczymi; 
  • leasing dla nowo powstałych firm; 
  • leasing dla osób prywatnych bez zgody współmałżonka; 
  • leasing bez ograniczeń wiekowych; 
  • leasing bez zdolności leasingowej i bez wymaganych zaświadczeń z US i ZUS, czyli z uproszczonymi procedurami; 
  • leasing bez konieczności przedstawiania dokumentacji finansowej; 
  • leasing dla obcokrajowców. 

Co można sfinansować w leasingu bez BIK, BIG i KRD?

Oferty leasingu bez BIG, KRD czy BIK często dotyczą finansowania zakupu nowych (mniej wartościowych) i używanych samochodów osobowych, a także aut dostawczych. Spotkać można się też z ofertą leasingu naczep, ciągników siodłowych czy sprzętu rolnego. Taki leasing niekiedy dotyczy również opcji finansowania linii produkcyjnych oraz innych maszyn przemysłowych. Co w przypadku przedmiotów trudnych do zbycia? 

Wyposażenie biurowe, meble czy oprogramowanie rzadko są częścią ofert leasingu bez BIG/KRD/BIK. Zwykle trzeba liczyć się z koniecznością posiadania nienagannej historii w takich bazach. 

Leasing bez BIK – tylko ze wsparciem doradcy leasingowego! 

Leasing bez BIK, leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa, leasing na samochód, leasing na środki trwałe w firmie – niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze jest to finansowe zobowiązanie obarczone ryzykiem. Przed podpisaniem umowy leasingowej zawsze należy zweryfikować opłacalność oferty, a także własne możliwości spłaty. W tym celu warto korzystać z doradztwa leasingowego niezależnych ekspertów. Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem bez BIK, koniecznie zgłoś się na konsultacje do doradcy Łukasza Kiełka! 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przed pierwszym leasingiem, kliknij link!

 

pozostałe wpisy

kontakt

Najłatwiej po prostu do mnie zadzwonić. Jednak gdybym nie odbierał, możesz do mnie napisać.
Zostaw kontakt zwrotny, a na pewno odpowiem!


lukasz-kielek-formularz

Formularz Kontaktu

Imię i Nazwisko*:


E-mail:


Telefon


Temat wiadomości


Wiadomość